הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2007 - כל הספרים
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 חגיגה נודדת

חגיגה נודדת
מאת: ארנסט המינגוויי

הספר חגיגה נודדת יצא לאור בשנת 1964, שלוש שנים לאחר מותו של המינגווי, ונחשב לאחת מיצירותיו האהובות ביותר. הוא מיוסד על זכרונותיו של הסופר מפריז של שנות העשרים למאה העשרים, שבהם הוא משרטט בין השאר את דיוקניהם של מאורות ספרותיים אחרים, כמו סקוט פיצג'רלד, גרטרוד סטיין ועזרא פאונד, שגם הם חיו בפריז בתקופה ההיא.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 חיים שבירים

חיים שבירים
מאת: רינה פרנק-מיטרני

בשפתה הקולחת והישירה, האהובה כל כך על הקוראים שלה, יצרה מיטרני תיאור רגיש של המציאות הישראלית. היא מפנה את הזרקור אל עבר האנשים הרגילים, הפשוטים, אילו שנולדו עם כפית חלודה בפיהם. על אף שחייהם אינם קלים, קשה שלא להתרשם מהחום והפשטות המקיפים את הדמויות שלה, דמויות וסיפורי חיים שהם תמצית של ה"ישראליות".

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 חליל המרזבים

חליל המרזבים
מאת: ולדימיר מיאקובסקי

הספר מציג בפני הקורא הישראלי את יצירתו המוקדמת של מיאקובסקי. שירים וקטעי פרוזה, המופיעים כאן בתרגום חדש ובחלקם הגדול לראשונה בעברית, נוצרו בשנים 1912-1918, לפני שהמשורר התגייס – או שהתחזה כמתגייס – אל שורות תועמלני הבולשביזם.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג וידיעות ספרים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 חניבעל מקור הרוע

חניבעל מקור הרוע
מאת: תומאס האריס

בדרקון אדום׳ למדנו מי הוא.ב׳שתיקת הכבשים׳ למדנו איך הוא עשה את זה.עכשיו מגיע הפרק המצמרר ביותר בסיפורו של חניבעל לקטר - זה שיענה על השאלה הקשה מכולן - מדוע?

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 חף מפשע

חף מפשע
מאת: ג'ון גרישם

אנו סומכים על אנשי החוק שינהגו בהגינות. למדו אותנו שאדם הוא בחזקת חף מפשע כל עוד לא הוכחה אשמתו. אנו מאמינים שעל כס המשפט יושבים שופטים האמונים על מלאכתם. במותחן מטלטל ומעורר ספקות מביא ג`ון גרישם את סיפורם האמיתי של שני ידידים, שהואשמו ברצח על לא עוול בכפם.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 יצא לתרבות רעה - אלישע בן אבויה - אחר

יצא לתרבות רעה - אלישע בן אבויה - אחר
מאת: נורית בארי

הספר עוסק באחת הדמויות היותר מפורסמות ואניגמטיות ואפופות הסוד מבין חכמי התלמוד - אלישע בן אבויה, הידוע בכינויו "אחר". במסורת הידועה על הארבעה ש"נכנסו לפרדס הוא נזכר כחוטא, ומסופר עליו ש"קיצץ בנטיעות". מהי יציאה לתרבות רעה? מה חטאו? במה התבטא?

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 יצירה ביצירה עשויה - אינטרטקסטואליות ברומנים של עמוס עוז

יצירה ביצירה עשויה - אינטרטקסטואליות ברומנים של עמוס עוז
מאת: ד"ר אסתר אזולאי

בספר זה בודקת אסתר אזולאי את הרבדים הסמויים והמוצפנים בארבעה רומנים של עמוס עוז: "מיכאל שלי", "לגעת במים לגעת ברוח", "קופסה שחורה" ו"לדעת אשה". היא מגלה שברומנים אלה משתקף מגוון רחב של יצירות גלויות וסמויות, ביניהן: ציורים של אשר, יצירות של עגנון, ספרות ילדים, ספרי הגות, שירים, ציורים ועוד. בספר משולבים הציורים אליהם מתייחסת היצירה.

הוצאה לאור: המכללה האקדמית חמדת הדרום

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 כבוד אדם וחוה - פמיניזם ישראלי משפטי וחברתי

כבוד אדם וחוה - פמיניזם ישראלי משפטי וחברתי
מאת: אורית קמיר

ספר זה ממשיך את המהלך בו החלה אורית קמיר בספרה: "שאלה של כבוד, ישראליות וכבוד האדם", על ידי פיתוח פמיניזם כבוד האדם הישראלי. הספר מציג בפירוט הן את יסודותיה התאורטיים של הבחירה בכבוד האדם בתור בסיס ערכי לתפיסה פמיניסטית והן את התאמתה של בחירה ערכית זו לחברה הישראלית

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש יוני 2007
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים