הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2007 - כל הספרים
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 המסע

המסע
מאת: גדי בן עזר

בין השנים 1977 ל-1985, עזבו כ-20 אלף מיהודי אתיופיה את בתיהם. מונָעים בכוחו של חלום עתיק לשוב לארץ אבותיהם, יְרוּסָלֶם, יצאו למסע חשאי וטראומטי לעבר ישראל. ספר זה מתמקד בחוויית המסע, במשמעותו עבור האנשים שעשו אותו, ובהשפעתו על המפגש בינם לבין החברה הישראלית.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 המסע אל קצה העולם

המסע אל קצה העולם
מאת: אדית פאטו

המסע אל קצה העולם הוא סיפור אפי קסום ורב הוד, המבוסס על האגדה הנורדית העתיקה "ממזרח לשמש, ממערב לירח". בקולות רבים, על רקע נופים מושלגים, רוקמת אדית פאטו סיפור של אהבה, בגידה ואבדן.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הסיפור והלאום, קריאות ביקורתיות בקאנון הסיפורת העברית

הסיפור והלאום, קריאות ביקורתיות בקאנון הסיפורת העברית
מאת: חנן חבר

לבו של הספר הוא מאמר עקרוני שמציע קריאה פוסט-קולוניאלית של כלל הסיפורת העברית במדינת ישראל. לאחריו מופיע דיון בסיפורת של "דור המדינה" ובהמשך דיון נרחב בכלל יצירתו של שמעון בלס, המציג עמדה מזרחית רדיקלית, יהודית-ערבית, במפת הספרות הישראלית. הספר נחתם ביצירותיהם של פלסטינים ישראלים כאנטון שמאס ואמיל חביבי – אשר משקפות עמדת התנגדות לקאנון הסיפורת העברית-יהודית – לצד הצגת יצירתה המורכבת ורבת ההשראה של רונית מטלון.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הפרדה: הפוליטיקה של המרחב בישראל

הפרדה: הפוליטיקה של המרחב בישראל
מאת: חיים יעקובי, שלי כהן - עורכים

טקסטים וצילומים המפנים זרקור ביקורתי על ההפרדה האתנית, הלאומית והמעמדית ההולכת וגוברת בישראל, ועל ביטוייה הפיזיים. המשתתפים: גדי אלגזי, תמר ברגר, יעקב גארב, עמית גרון, רלי דה פריס, שולי הרטמן, אורי ואקנין, אלונה ורדי, חיים יעקובי, אורן יפתחאל, שלי כהן, חיה נח, יונית נעמן, אורית סימן-טוב, נטע עמר, יעל פדן, דני רבינוביץ, נח'לה שקר, יובל תמרי.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הרמת מסך

הרמת מסך
מאת: ליאת רוטנר

ספרה הרביעי של הסופרת הצעירה לבני הנעורים עוסק בנושא ההתמודדות עם בעיית השימוש בסמים. הוא מגולל את סיפורן של ארבעת הדמויות המרכזיות - ירדן, קרין, שוש וזהבה. ירדן הוא נער בן 18 המאושפז במוסד לגמילה מסמים, קרין היא רקדנית בלט המתמודדת עם הפרעת אכילה ורוקדת בתיאטרון בו עובדת שוש, ואילו זהבה היא אמה הגרושה של קרין המתפקדת כפסיכולוגית במוסד הגמילה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי ילדים נוער

 השחקנית

השחקנית
מאת: יוסי וקסמן

השחקנית הוא רומן על אהבה, על שנאה ועל קנאה בין אחים, על שליטה והשפלה, על התמכרות וגעגועים. זהו רומן על תיאטרון, על התיאטרון שמתנגש בחיים האמיתיים; על הבדיה והתחפושת שלפעמים אינן אלא החיים האמיתיים - החיים שאנחנו ממציאים לעצמנו כדי שנוכל להתמודד עם הטירוף ועם אכזבות.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 ורוניקה

ורוניקה
מאת: מרי גייטסקיל

כנערה ברחובות סן פרנסיסקו, אליסון מתגלה על ידי צלם ונסחפת אל תוך עולם הדוגמנות. כאשר הקריירה שלה מתרסקת והרומן שניהלה מסתיים בכי רע, היא עוברת לניו יורק כדי לבנות לעצמה חיים חדשים. שם היא פוגשת את ורוניקה - תמהונית חובבת שנינויות, מבוגרת ממנה בשנים רבות, בעלת סגנון ייחודי לה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 זלדה, שושנה שחורה

זלדה, שושנה שחורה
מאת: אסתר אטינגר

היא היתה מורתו של עמוס עוז, חברתה של יונה וולך, בעלת "חצר" תרבותית, ויחד עם זאת אישה חרדית. היא שברה מוסכמות, נישאה רק בגיל 36, אהבה לצייר, ופירסמה את שיריה רק אחרי מות אמה. לא רבים ידעו שמאחורי האישה הכריזמטית הזאת מסתתר סיפור של אבל גדול ואובדן מתמשך.

הוצאה לאור: מפה

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש יוני 2007
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים