הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2007 - כל הספרים
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 הדרך אל הפנתיאון: אצל, לחי וגבולות הזיכרון הישראלי

הדרך אל הפנתיאון: אצ"ל, לח"י וגבולות הזיכרון הישראלי
מאת: אודי לבל

"לא אכיר באצ"ל" פסק דוד בן גוריון עת נדרש לשלוח מכתבי תנחומים, להחליט על סיוע המדינה למשפחות החללים ולאפשר את הנצחתם בנוף הישראלי, בספרי הלימוד, בספרי ה"יזכור" ועל קירות בתי "יד לבנים". כך החליט גם באשר לנופלים בלח"י אשר גם הם, לעומת עמיתיהם מן ה "הגנה" ומצה"ל, נותרו מחוץ לזיכרון הממלכתי.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הדרך למשפטי נירנברג

הדרך למשפטי נירנברג
מאת: אריה כוכבי

בין נובמבר 1945 לאוקטובר 1946 נשפטו בבית הדין הצבאי הבין-לאומי בנירנברג כמה מראשי המשטר הנאצי באשמת ביצוע פשעי מלחמה. אריה כוכבי ערך מחקר מקיף בארכיונים בארצות-הברית ובבריטניה ומצא כי סוגיית הענשתם של פושעי המלחמה נידונה לאורך רוב שנות המלחמה וכי למרות הזעזוע ממעשי הזוועה של הנאצים, מדיניות הענישה הושפעה במידה רבה מאינטרסים פוליטיים מקומיים ועולמיים.

הוצאה לאור: יד ושם ואוניברסיטת בן-גוריון

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הוד הדממה

הוד הדממה
מאת: אינדו סנדרסאן

ביום מותו של אביה מקבלת אוליביה הותורן ארגז יפהפה ממקור עלום. בין בדי משי צבעוניים וניחוחות יסמין ועשן, מזכרות מחייה של אישה מסתורית ומסעירה, ממתין מכתב המבטיח לחשוף בפניה סוף-סוף את הסיפור האמיתי של חיי אימה, שאותה לא הכירה מעולם.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 החשבון הפולני עימות עם זיכרון

החשבון הפולני עימות עם זיכרון
מאת: מירי פז (עורכת)

זהו מבחר מאמרים ראשון מסוגו בעברית על התמודדות החברה הפולנית עם זיכרון העבר, ובמיוחד עם התנהגותם של פולנים כלפי יהודים בתקופת מלחמת העולם השניה ואחריה. מחברי המאמרים הם מן האינטלקטואלים הבולטים כיום בפולין .

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המוות והזמן

המוות והזמן
מאת: עמנואל לוינס

לוינס מצעיד את מאזיניו בדרך המתפתלת, המתחילה בהיידגר, עוברת דרך הפסוק "עזה כמוות אהבה" ועולה עד דברי אברהם: "ואנוכי עפר ואפר". לפי לוינס, הזמן אינו, כדברי היידגר, האופק של ההיות; הוא אינו טמון בעובדה שאנו מנהלים את היותנו בתוך העולם לקראת המוות, אלא ביחסנו עם האחר לחלוטין, עם האינסופי שאנו פוגשים בפניו של הזולת.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הנה ימים באים, שירים: 1942 - 1946

הנה ימים באים, שירים: 1942 - 1946
מאת: אמיר גלבע (גלבוע)

כתב היד של הספר התגלה בארכיונו של המשורר, שבמרכז קיפ לחקר הספרות העברית, אוניברסיטת תל-אביב. כמחצית משירי הספר הגנוז נכללו בספרו "שבע רשויות", אולם כתב היד בשלמותו לא פורסם מעולם והוא שופך אור על תקופה עלומה בראשית כתיבתו של גלבע בארץ: בין שנת 1942 - שנת פרסום ספרו הראשון "לאות" לבין שנת 1949 - עם צאתו לאור של הספר "שבע רשויות".

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד, מרכז קיפ אוני' ת"א

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 הנער בפיגמת הפסים

הנער בפיג'מת הפסים
מאת: ג'ון בוין

השנה היא 1942 בברלין. ברונו הוא ילד גרמני, לא יהודי, שאביו הוא איש אס.אס בכיר. כשאביו מקבל קידום, משפחתו עוקרת מביתה. גדר גבוהה נמתחת עד לקצה האופק במקום החדש שבו ברונו ומשפחתו מתגוררים, וברונו הסקרן בוחן את סביבתו החדשה ומתעקש למצוא משהו אחר, משהו שישנה את האווירה הקודרת המעיבה עליה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי ילדים נוער

 הצבי הבוער

הצבי הבוער
מאת: חיים לפיד

מותחן פסיכולוגי מחשמל מאת מחבר: ברזניץ, אהבות ראשונות ופשע הכתיבה. ערן חפץ, אדם מצליח במיטב שנותיו, מגלה שזכרונו מתעתע בו. חמוש בשכל חד ובנחישות אובססיבית הוא יוצא למסע בעקבות "החורים השחורים" שנפערו בתודעתו והסודות שנבלעו בתוכם. בסוף הדרך יעמוד בפני בחירה אכזרית: האם לוותר על פתרון החידה או על שפיותו.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2007
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים