הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2007 - מקור ושירה
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אשה לעצמה

אשה לעצמה
מאת: שושנה יובל

בנובלה "גלישה" הפותחת את הספר נפגע חנוך, עורך דין במקצועו, בתאונת דרכים ושרוי בתרדמת. האם חנוך יתעורר? הסובבים אותו מתמודדים מחדש עם זהותם, עם משמעות הזמן ועם אפשרות המוות. אישיותו של כל אחד ואחת מהם ויחסיה המורכבים עם חנוך מוארים באור חדש ומניעים את הדרמה הפנימית המתרחשת בחדר.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 בוריס פסטרנק - מבחר  משירתו

בוריס פסטרנק - מבחר משירתו
מאת: מירי ליטווק

בוריס פסטרנק (1890-1960) בן דורם של אנה אחמטובה, מרינה צבטאייבה, אלכסנדר בלוק, ולדימיר מאיאקובסקי, אוסיפ מנדלשטאם ורבים נוספים מ'תור הכסף' של השירה הרוסית, הוא מגדולי המשוררים הרוסיים במאה ה-20. פסטרנק, בן למשפחה יהודית משכילה, התעתד בצעירותו להיות מוסיקאי ולמד אף אצל המלחין אלכסנדר סקריאבין, אך זנח את המוסיקה לטובת ספרות.

הוצאה לאור: גוונים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 בין תל אביב לאל.איי

בין תל אביב לאל.איי
מאת: רוני אבני

מה חסר לה, לשרון? היא מעצבת פנים צעירה ומוכשרת, נשואה לאלון, אמא לשני ילדים קטנים. מה גורם לה להתאהב אהבה מטורפת בבוס שלה, ולהיסחף לתוך מערכת יחסים יצרית וחסרת גבולות שמערערת את עולמה היציב?

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מקור

 גיבורה במילים

גיבורה במילים
מאת: סמדר שיר

גיבורה במילים הוא רומן עכשווי ומרגש, המשרטט את הצדדים הפחות מוכרים של המציאות הישראלית, בה מתאחדים אנשים מגוונים שונים בכאב השכול, בפירורי הצחוק ובחלום על השלום שיבוא ולא רק בשירים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 הו ! כתב עת לספרות | גליון 5

הו ! כתב עת לספרות | גליון 5
מאת: דורי מנור (עורך)

בגליון הו! 5, נסים קלדרון מסה על הזמר ערן צור (פרק מספר בכתובים), ננו שבתאי - בפרסום ראשון של שירה פרי עטה. רויאל נץ - על השימוש הקרנבלי בחרוז בשירה העברית שאחרי נתן זך. נאוה עִדו - כליל סונטות בהשראת הצונאמי שתקף את אסיה בדצמבר 2004 ועוד....

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: כתבי עת

 העיתונאי שחצה את הקווים - סיפורים

העיתונאי שחצה את הקווים - סיפורים
מאת: תלמה אדמון (עורכת)

בספר זה נאספו סיפורים מקוריים של מי שעוסקים לפרנסתם בעיתונות הכתובה, המספרים על המתרחש במסדרונות העיתון. כתבים, עורכים, משכתבים, מתרגמים ומגיהים יצרו כאן סיפורים בגוונים רבים, לעיתים נועזים ובוטים, שמתמקדים בעולם העבודה שלהם כפי שאינו מופיע על דפי העיתון.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

 חלומות ראווה

חלומות ראווה
מאת: מרינה גרוסלרנר

ביום בהיר בתחילת הסתיו נפגשים שבעה נערים ונערות חסרי בית בגן צ'רלס קלור ביפו. המפגש האקראי מוביל אותם לבניין תעשייתי נטוש בשולי התחנה המרכזית הישנה בתל אביב. שם, במקום המכונה בפיהם ביתא, הם מקימים לעצמם מקלט, עולם קסום המגן עליהם מפני החיים שבחוץ.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 חרוזי החיים והמוות

חרוזי החיים והמוות
מאת: עמוס עוז

חרוזי החיים והמוות מתרחש בליל קיץ אחד הזוי ודביק, בתל-אביב של תחילת שנות השמונים. הסופר חסר השם משוטט כמרגל בין אנשים בודדים, כמעט מובסים, ומוצא בכל אחד מהם פוטנציאל לסיפור אפשרי; לעתים סיפור אחד זולג למשנהו ומשתרג באחר, וגם המחבר עצמו לוקח חלק בעלילה - הן כדמות פעילה והן כמי שממציא אותה בזמן אמת.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2007
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים