הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2007 - כל הספרים
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 מטריקס ופילוסופיה

מטריקס ופילוסופיה
מאת: וויליאם ארווין - עורך

באיזו גלולה היית בוחר, האדומה או הכחולה? האם תמיד צריך לדעת את האמת, או שלפעמים בורות היא אושר? צפיה במטריקס מעוררת, בנוסף להתפעלות מהאקשן ומהאפקטים המיוחדים, גם שאלות רבות: האם יכול להיות שאנחנו אסירים של המטריקס? האם זהו סרט נוצרי? אולי בודהיסטי? אין באמת כפית?

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מכתבים מנסיעה מדומה

מכתבים מנסיעה מדומה
מאת: לאה גולדברג

מכתבים מנסיעה מדומה הוא ספר הפרוזה הראשון של המשוררת לאה גולדברג. הוא ראה אור לראשונה ב-1937 - זמן קצר לאחר עלייתה ארצה - אך מאז כמעט שלא נדפס עוד. זהו רומן-מכתבים קצר שבמרכזו עומדת רות, בת-דמותה של המחברת.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מקור

 מנהיגות מעצבת: מבט פסיכולוגי

מנהיגות מעצבת: מבט פסיכולוגי
מאת: מיכה פופר

מיכה פופר, מחשובי חוקרי המנהיגות כתופעה פסיכולוגית, בוחן בספר הקצר הזה מודל שונה של מנהיגים: מנהיגים שאינם רועי צאן, אלא מורי דרך. הם יודעים לשתף, ולהעצים; הם מלמדים את ההולכים אחריהם לפקוח עיניים ולא לעוצמן. הם מותירים אחריהם גנים פורחים וקהילות משגשגות.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת תל אביב

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מעשה סדום פוליטי - הרלוונטיות של זאן זנה

מעשה סדום פוליטי - הרלוונטיות של ז'אן ז'נה
מאת: יהונתן אלשך ורועי וגנר

ספרם של יהונתן אלשך ורועי וגנר, מעשה סדום פוליטי, מנסה לברר - תוך כדי התמודדות עם סארטר, באטלר ואחרים - מה נותר רלוונטי בכתיבתו, בחייו ובפעילותו הפוליטית של ז'אן ז'נה

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 נישואים בהקיץ

נישואים בהקיץ
מאת: ענבל רשף

נישואים בהקיץ הוא סיפור על שנה אחת בלתי נשכחת בחייהם של גבר אחד ושתי נשים. שלושתם באמצע החיים. שלושתם מציצים בסקרנות כל אחד אל חיי האחרים - מתפתים, נרתעים, ובסוף נשאבים פנימה. היציבוּת הבורגנית נסדקת. אמון מתעורר. סודות מתהווים. החיים נמלאים בפשעים של רגש. האהבה מחוללת פלאים.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 נכים פראיים ששבו הביתה מארצות החום

נכים פראיים ששבו הביתה מארצות החום
מאת: טום רובינס

סוויטרס השרמנטי הוא אדם העשוי מצירופים בלתי אפשריים: הוא נכה בגפיים העליונים, חסרות לו שיניים במקומות שרואים, הוא עובד בסי.אי.יי אבל שונא מוסדות, ארגונים ותאגידים, הוא כמעט פדופיל אבל מתאהב בנזירה מבוגרת ממנו בעשר שנים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 סוכריות מהשמיים

סוכריות מהשמיים
מאת: גיל חובב

למה אסור להיכנס לקולנוע בלי מטרייה? האם גולדה מאיר אהבה ג'וקים? מהו סודו השמור ביותר של אליעזר בן יהודה שלא נחשף 60 שנה? על מי כתבה לאה גולדברג את השיר פזמון ליקינתון? בסוכריות מן השמים , ספרו החדש של חובב, באות על פתרונן שאלות אלו, וזאת עשר שנים לאחר שראה אור רב המכר - מטבח משפחתי בו גולל גיל את עלילות משפחת בן יהודה ,חובב ורז הירושלמיות .

הוצאה לאור: מודן בשיתוף קרפד

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 סיפור בלשי, השליח

סיפור בלשי, השליח
מאת: אימרה קרטס

האבסורד שבמלחמה, האכזריות הלא תיאמן של הכיבוש - הסופר הדגול אימרה קרטס, חתן פרס נובל לספרות 2002, ידע את כל אלה פעמיים. על שהותו באושוויץ כתב, בין השאר, את יצירות המופת ללא גורל ופיאסקו. אבל אחרי זוועות הכיבוש הנאצי ידעה הונגריה גם את אימת המשטר הסובייטי. בתקופה זו עוסק הספר סיפור בלשי.

הוצאה לאור: כנרת מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2007
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים