הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2007 - כל הספרים
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 לקסיקון מפה ביולוגיה

לקסיקון מפה ביולוגיה
מאת: אסתי אנגל

לקסיקון מפה: ביולוגיה מאת הביוכימאית אסתי אנגל כולל למעלה מ-2500 ערכים בתחום והוא הספר הראשון בעברית המקיף את כל תחום הביולוגיה, אחד המדעים המרכזיים והפוריים ביותר במכלול מדעי החיים. אסתי אנגל ערכה תחקיר מקיף לצורך הכנת הספר וקראה מאות מאמרים ומחקרים, מהמתקדמים ביותר בתחום.

הוצאה לאור: מפה

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 לשקוע בספר טוב

לשקוע בספר טוב
מאת: ג'ספר פורד

חודש בלבד לאחר נישואיה ללנדן פארק-ליין מגלה תרזדיי נקסט שמישהו החליט לחזור 38 שנים בזמן ולמחוק אותו. לאף אחד חוץ ממנה אין ולו בדל זיכרון ממנו. תרזדיי, בלשית ספרותית באנגליה הדמיונית של שנות השמונים, שבה הספרות היא חלק מן המציאות ולהיפך, יוצאת לגלות מי אחראי למחיקה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מאהבים ושחקנים

מאהבים ושחקנים
מאת: ג'קי קולינס

רד דיאמונד הוא מליארדר גס רוח ובלתי מתפקד. שלושת בניו הם: מקס - מליונר עתיר נכסי דלא ניידי; כריס - עורך דין בהוליווד; ג'ט - דוגמן מצליח באיטליה. שלושת הבנים נקראים לבוא לניו יורק לפגישה משפחתית שמטלטלת את עולמם.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מאמרים חדשים על הציונות

מאמרים חדשים על הציונות
מאת: מיכאל אורן, דוד חזוני, יורם חזוני - עורכים

מאמרים חדשים על הציונות הוא אוסף מסות המציעות חלופה פילוסופית והיסטוריוגרפית שבכוחה לתרום לתחייתה של המסורת הפוליטית הציונית, ולשמש בסיס להבנה מחודשת ועמוקה יותר של הציונות והמדינה היהודית.

הוצאה לאור: שלם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מארינה (מרינה) צווטאייבה - מבחר משירתה

מארינה (מרינה) צווטאייבה - מבחר משירתה
מאת: מירי ליטווק

מרינה צווטאייבה (1892-1941) היא משוררת ייחודית גם בתולדות השירה הרוסית במאה ה-20 שידעה גאוני שירה רבים. בעיצומו של הטרור הסטליניסטי נשלחים כל בני משפחתה למחנות כפייה ובעלה מוצא להורג. בשנת 1941 עם פלישת צבאות גרמניה לרוסיה שמה מארינה קץ לחייה בתלייה בעיירה כפרית נידחת בשם יילבוגה.

הוצאה לאור: גוונים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מגרסת הזהויות

מגרסת הזהויות
מאת: שחר פלד

מגרסת הזהויות היא מסה פילוסופית והיסטורית העוקבת אחר תהליכיהן הטרנספורמטיביים (או גריסתן) של זהויות. היא מתחילה בסקירת מבני הוודאות והלגיטימציה היסודיים של תרבות המערב המאפשרים את קיומן של זהויות "זרות", סוקרת את התפתחותו ההיסטורית של "מדע" הנתפס כמבט "אובייקטיבי", ואת ניכוסה של "אובייקטיביות" זו לשירותו של מדעניזם אקדמי.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מטח ההצדעה הראשון - כך פרצה המהפכה האמריקנית

מטח ההצדעה הראשון - כך פרצה המהפכה האמריקנית
מאת: ברברה טוכמן

ב-16 בנובמבר 1776, ספינה שהניפה את דגל הפסים האדום-לבן של הקונגרס נכנסה לנמל סנט אוסטטיוס שבאיי הודו המערבית. התותחים במבצר האי ירו לכבודה את מטח ההצדעה המקובל. למטח זה, ההצדעה הרשמית הראשונה לארצות הברית של אמריקה, יהיו השלכות מרחיקות לכת על אנגליה, על מושבותיה האמריקניות ועל יתר העולם הישן.

הוצאה לאור: כנרת דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מטעם 9 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית

מטעם 9 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית
מאת: יצחק לאור - עורך

השנה השלישית של מִטַּעַם נפתחת בשפע של שירה משובחת, ושוב פנים חדשות (כן, עוד ועוד שמות חדשים של משוררים מפתיעים בעוצמתם): רחל פרץ, לידור יעקב ויעקב ביטון, הכותב: "רַעַד נֵר אַחֲרוֹן, לָשׁוֹן מִתְנוֹדֵד לְכָאן וּלְכָאן,/ מַמְעִיד מֵאִיר וּמְגַלֶּה אֶת חַיֵּינוּ בְּצֵל חֲדָרִים/ הֵיכָן מְרוֹמֵי הָעֵצִים שֶׁקִּיְּמוּ קִנֵּי הַצִּפּור,/ זוֹ הַדּוֹאָה לְמַעֲקֵה הַבַּיִת". ביטון, בן 33, נולד בבאר שבע וחי בירושלים. עוד בעמודי השירה - יאיר אסולין, ורד ריבקין, הילה להב, טל ניצן, ונועם שדות.

הוצאה לאור: מטעם

סיווג: כתבי עת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2007
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים