הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2007 - כל הספרים
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 טיולים בעקבות אמנים בישראל

טיולים בעקבות אמנים בישראל
מאת: בלהה שומר זייצ'ק

למעלה מחמש שנים הסתובבה האוצרת בלהה זייצ'ק ברחבי הארץ וכינסה תחת קורת גג אחת אסופה נפלאה של אמנים ופסלים מסקרנים ובולטים כולם כך התברר מוכנים לפתוח ולחשוף לקהל הרחב את מקום יצירתם ללא תשלום.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 טיפוסים

טיפוסים
מאת: תיאופראסטוס

טיפוסים מאת תיאופראסטוס הוא הניסיון הידוע הראשון בספרות המערב לתאר באופן שיטתי אבות-טיפוס מוסריים. הספר מכיל שלושים שרטוטי דיוקנאות, ביניהם הפטפטן, החנפן, היהיר, הנרגן ועוד. התיאורים הללו של דמויות אתונאיות, החיות ופועלות במאה הרביעית לפנה"ס, מתאפיינים בהבחנה דקה, לעתים צינית ומרושעת.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ילדי כפר עציון

ילדי כפר עציון
מאת: עמיה ליבליך

באייר תש"ח, ערב הכרזת המדינה, נפל קיבוץ כפר עציון, לאחר שהתקיים רק חמש שנים במקום מושבו המבודד בהרי חברון. כמעט כל מי שנשאר במקום, נהרג בקרב האחרון. שישים ילדי הקהילה ואמותיהם ניצלו משום שפונו למנזר רטיסבון בירושלים חמישה חודשים לפני נפילת היישוב, משהוחמר המצור עליו.

הוצאה לאור: אוניברסיטת חיפה בשיתוף כתר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 יעמד (יעמוד) בני

יעמד (יעמוד) בני
מאת: יצחק לאור

ספר שיריו החדש של יצחק לאור, יעמוד בני , (שירים 2007-2005) כולל כ- 70 שירים שנכתבו בשנתיים האחרונות.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ככה את יוצאת מהבית?

ככה את יוצאת מהבית?
מאת: דבורה טאנן

כעת, בספר הפרובוקטיבי והמרתק ביותר שכתבה עד כה, נפנית דבורה טאנן לטפל בנושא שהוא אולי הטעון והרגשי ביותר בחיי נשים: מערכת היחסים בין אימהות לבנות. טאנן היתה הראשונה שהראתה לנו כי גברים ונשים מדברים בשפות שונות. אימהות ובנות מדברות אמנם באותה שפה - אך עדיין מסתבכות לעתים קרובות באי-הבנות, בעודן נאבקות למצוא את האיזון הנכון בין קירבה לעצמאות.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 כרוניקות : חלק 1

כרוניקות : חלק 1
מאת: בוב דילן

דרך עיניו וראשו הפתוח, נגלה לעינינו גריניץ' ווילג', שנת 1961, כשהגיע דילן למנהטן בפעם הראשונה. ניו-יורק של דילן היא עיר קסומה של אפשרויות - מעלה עשן, עם מסיבות אל תוך הלילה; מוקד של התעוררות ספרותית, אהבות ארעיות וחברויות נצחיות.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 כתב אשמה

כתב אשמה
מאת: סבינה סיטרון

הספר הכתוב בצורת מסות קצרות, הוא כתב-אשמה כלפי מנהיגי אומות העולם, שבעבר התעלמו אומותיהם מן החיסול השיטתי של יהודים בשואה, וכעת הם נותנים ידם ליוזמות מדיניות, המתחזות בעיני המחברת כיוזמות שלום - בעוד שמטרתן היא חיסולה של מדינת ישראל בדרכים אחרות.

הוצאה לאור: גפן בית הוצאה לאור

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 לנשק את פי הבתולה

לנשק את פי הבתולה
מאת: דונה מ' גרשטן

במדינת סינָלוֹאָה שבמקסיקו, מקום בו מקסיקנים עשירים חיים בשפע, ועניים באים אליו רק כדי לעבוד או לבקר במקדש הקטן שהוקם לישו, יושבת מגדלנה ומבצעת את הטקס היומי שלה: בכיסא של טיה צ'וצ'ה האהובה, שחובר במלט לגג ביתה, היא מספרת את סיפורי חייה

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2007
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים