הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2007 - כל הספרים
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 השיבוש של הכול

השיבוש של הכול
מאת: טרי מקמילן

בגיל ארבעים וארבע מרילין גריימס מוצאת עצמה בהיריון במקום במנופאוזה. היא נדהמת לגלות עד כמה התרחקה מעצמה - אך הגילויים המכאיבים ביותר עוד יגיעו ויתפסו אותה לא מוכנה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ואיך קוראים לך עכשיו

ואיך קוראים לך עכשיו
מאת: תמי שם טוב

מבוסס על סיפורה האמיתי של ילדה יוצאת דופן, שמוצאת מקלט אצל רופא ואשתו בכפר נידח, ומסתירה את זהותה האמיתית מילדי בית הספר, מהשכנים, מהאיכרים, אפילו ממסתתרים אחרים ובעיקר - מהחיילים הגרמנים. בכל אותם ימים היא מחכה למכתבים המצוירים של אביה. הם נוטעים בה תקווה שעוד יצאו היא וכל בני משפחתה, כל אחד ממקום מחבואו, וישובו הביתה.

הוצאה לאור: כנרת דביר בית לוחמי הגטאות

סיווג: ספרי ילדים נוער

 חוות הקסמים

חוות הקסמים
מאת: א"ב (אלוין ברוקס) וייט

חוות הקסמים ראה אור לראשונה בסדרת מרגנית, בשנת 1977 בתרגומה של זהר שביט. עתה הוא רואה אור במהדורה חדשה ובתרגום מעודכן. דברים מוזרים קורים בחווה, שם גר וילבור החזרזיר עם חבריו: הכבשים, האווזות, העכבישה שרלוטה וגם ילדה ושמה פרן. וילבור לומד להכיר את העולם וחושב שהוא נפלא. עד שיום אחד הוא מגלה סוד נורא על סופם המר של החזרזירים.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי ילדים נוער

 חומצה גופריתנית

חומצה גופריתנית
מאת: אמלי נותומב

בסגנון כתיבתה הייחודי, חוקרת אמלי נוֹתוֹמבּ את גבולות הטוּב והרשע. היא בוראת עולם דמיוני - תוכנית ריאליטי במתכונת מחנה ריכוז - אך מציאותי באופן מקומם, ומותחת קו מצמרר בין משטר הנאצים לשלטון הרודני של קופסת הטלוויזיה.

הוצאה לאור: אסיה

סיווג: ספרות מתורגמת

 חיי פועלת בארץ

חיי פועלת בארץ
מאת: הניה פקלמן

ב-1935 התפרסם בתל-אביב ספר צנום בשם חיי פועלת בארץ, בהוצאה עצמית ובמימון פרטי של המחברת, הניה פקלמן, פועלת עירונית מתל-אביב שעלתה לארץ במסגרת העלייה השלישית. הספר מגולל בגוף ראשון את קורותיה של המחברת מילדותה, דרך מסלול הכשרתה בחו"ל, עלייתה לישראל, ניסיונותיה להשתלב בחיי העבודה ובחיים החברתיים בארץ, ועד המשבר בעקבות האירועים האלימים שעברו עליה: אונס על ידי אחד ממכריה, הריון בלתי רצוי ואיבוד התינוקת.

הוצאה לאור: דביר, הקשרים, אוניברסיטת בן גוריון

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 חלומות ראווה

חלומות ראווה
מאת: מרינה גרוסלרנר

ביום בהיר בתחילת הסתיו נפגשים שבעה נערים ונערות חסרי בית בגן צ'רלס קלור ביפו. המפגש האקראי מוביל אותם לבניין תעשייתי נטוש בשולי התחנה המרכזית הישנה בתל אביב. שם, במקום המכונה בפיהם ביתא, הם מקימים לעצמם מקלט, עולם קסום המגן עליהם מפני החיים שבחוץ.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 חנות המשי

חנות המשי
מאת: טאש אוו

רומן מרתק המתרחש על רקע נופיה הקסומים של מלאיה (כיום: מלזיה) בשנות הארבעים של המאה הקודמת. זהו סיפור על אהבה גדולה ובגידה איומה מאת אחד הקולות הצעירים, הנחשבים והמסקרנים ביותר בספרות העולמית העכשווית. הספר זכה להצלחה ביקורתית ומסחרית גדולה כשיצא לראשונה בשנת 2005, תורגם לעשרים שפות ואף זכה בפרס וויטברד לשנת 2006 ובמועמדות לפרס בוקר.

הוצאה לאור: גרף

סיווג: ספרות מתורגמת

 חרוזי החיים והמוות

חרוזי החיים והמוות
מאת: עמוס עוז

חרוזי החיים והמוות מתרחש בליל קיץ אחד הזוי ודביק, בתל-אביב של תחילת שנות השמונים. הסופר חסר השם משוטט כמרגל בין אנשים בודדים, כמעט מובסים, ומוצא בכל אחד מהם פוטנציאל לסיפור אפשרי; לעתים סיפור אחד זולג למשנהו ומשתרג באחר, וגם המחבר עצמו לוקח חלק בעלילה - הן כדמות פעילה והן כמי שממציא אותה בזמן אמת.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2007
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים